EN RU

Kuriantiems namus: naujausios interjero apšvietimo tendencijos

Kuriantiems namus: naujausios interjero apšvietimo tendencijos

Po kupinos smagių akimirkų vasaros, atostogų ir trumpų išvykų į sodą, gamtą ar prie ežero, ruduo yra tas metas, kada vėl atsigręžiame į namus: vieni susirūpina neužbaigto būsto įrengimu, kiti juos tobulina ir pripildo jaukių detalių. Apšvietimo sprendimai –  bene svarbiausi namų dekoro komponentai, funkciškai pripildantys aplinką kokybiškos šviesos ir suteikiantys dėmesį sukaustančių, įspūdingų formų, žaismo.

Įprastai vieną kartą metuose – rudenį arba pavasarį garsiausi šviestuvų gamintojai pristato savo naujienas, kurios diktuoja interjero tendencijas keliems metams į priekį. Šiuo metu vyraujančias dekoratyvinių šviestuvų naujienas, vyraujančias gaires pristato vieno didžiausių specializuotų šviestuvų tinklo „Ardena“ projektų vadovė Tatjana Sprainaitė.

Kokios pagrindines tendencijos pastebite apšvietimo sprendimuose?

Vienareikšmiškai į šį klausimą atsakyti sunku, nes kiekvienas gamintojas daugiau ar mažiau atstovauja tam tikrą dizaino temą ir tendencijas galima labiau skirstyti bei akcentuoti pagal pasirinktą interjero stilių. Šiuo metu sparčiai lietuvių pamėgtą skandinavišką stilių keičia moderni klasika. Šiuolaikinių, lengvų formų ir laikui nepavaldžios klasikos  sintezė lemia lengvą, tačiau į kokybę orientuotą namų įrengimą su daug akmens, medžio ir išskirtinių šviesos šaltinių. Tokiuose interjeruose dizaino ekspertai nevengia žaisti netradiciniais, įdomių formų šviestuvais, kurie tampa pagrindine namų idėjos linija ir dekoro detale.

Ar įžvelgiate kokių nors tendencijų spalvinėje gamoje?

Interjerai tampa drąsesni, į juos grįžta sodrios, stiprios spalvos, tokios kaip žalia, mėlyna, bordo. Šis pokytis palietė ir šviestuvų gamintojus, kurie reaguodami pristato ryškiaspalves šviestuvų linijas. Apibendrinant šią kryptį, mes bendradarbiaudami su dizaineriais, matome, kad žmonės drąsiau įsileidžia išskirtinius sumanymus į savo namus, siekia suderintų, tačiau dėmesį patraukiančių detalių, taip išreiškšdami ir savo asmenybę, charakterį. Mes manome, kad toks pokytis yra nulemtas netūralaus virsmo ir to, kad pastaruosius dešimt metų vyravo baltos, pilkos ir medžio atspalvių žaismė, o visi namai tapo pakankamai vienodi. Ekonominiai, nuomai kuriami būstai išlieka neutralūs,  vyrauja pastelė, įleidžiami šviestuvai,  LED juostos, o kuriantys namus sau, netgi neturėdami labai didelio biudžeto vis tik ieško išskirtinumo, pataupo ir įsigyja tą šviestuvą, kuris organiškai įsilieja į išpuoselėtą interjerą.

Ar yra tokių šviestuvų ar jų formų, kuriuos pasirinkę vartotojai šiuo metu tikrai bus garantuoti, kad pataikė į interjero madą?

Jau kuris laikas pastebime įsivyravusią ir vis toliau plintančią šviestuvų burbulų magiją. Įvairiausių formų, skaidrūs, matiniai, su įvairiausiomis detalėmis šviestuvus puošiantys  apvalūs gaubtai – yra pats populiariausias ir drauge nuosaikiausias pasirinkimas, kuris tikrai puikiai derės bet kurio stiliaus interjere. Gamintojai šiuo atveju irgi supranta, kad šie apšvietimo sprendimai yra ir bus mėgiami klientų, tad pasiūloje užtikrina visą pasirinkimų gamą – nuo lubinio iki pastatomo toršero, tad net tie, kurie namus kuria patys, be profesionalų pagalbos gali lengvai įsigyti ir nepasiklysti pasiūloje. Svarbu paminėti tik tai, kad renkantis šio tipo šviestuvus jau nereiktų labai eksperimentuoti ir vienai erdvei geriau rinktis vieno gamintojo ir vienos kolekcijos gaminius. Bandant derinti, gali gautis perkrautas, kaprizingas vaizdas, kuris atrodys ne visai skoningai, tad geriau nerizikuoti, ypač jeigu neturite šalia patariančio eksperto, kuris būtų garantuotas galutiniu rezultatu.

O ką rekomenduojate tiems klientams, kurie nemėgsta masyvių ar ryškių šviestuvų?

Konsultuodami klientus, mes pirmiausia visada siekiame išsiaiškinti ir suprasti jų  apsisprendimo priežastis, nes kaip bebūtų per savo darbo patirtį mes drauge su dizaineriais įrengiame ne dešimtis, o tūkstančius įvairiausių namų, butų ir net visuomeninių erdvių, tad tikrai profesionaliai galime pasiūlyti net sudėtingiausius sprendimus. Santūriausieji pirkėjai dažniausiai bijo rinktis dekoratyvesnius sprendimus, nes vadovaujasi neigiama patirtimi, nepatikusiu vaizdu pas draugus, pažįstamus ir bijo rizikuoti. Daugelis mažesnių gyvenamųjų erdvių gali būti įrengti iš viso be pakabinamų ar akcentinių šviestuvų, tačiau, mūsų nuomone, taip daug prarandama. LED juostų ir įvairių trekų apšvietimas yra pigesnis, jį galima išmaniai valdyti, tačiau niekas nesukurs tokios emocijos, kaip tinkamai parinkto šviestuvo skleidžiama šviesa. Toršeras skaitymo zonoje, kabantis šviestuvas valgomąjame arba grakštūs sieniai šviesos šaltiniai miegamojo zonoje – jie sukuria ne tik grožį, bet ir tam tikrą nuotaiką. Vis tik, minimalizmo tema yra jaučiama ir gamintojų darbuose ir viena naujausių tendencijų – minimalus modernas, grakštūs plonyčiai įvairiausių formų šviestuvai, kurie tarytum skamba ore. Juos labai sunku įsivaizduoti, tačiau salonuose pritraukia visų užsukusių dėmesį ir nepalieka abejingų.

Pradžioje minėjote, kad sparčiai populiarėja moderni klasika. O kuris sprendimas populiaresnis – kai moderniame interjere vyrauja klasikiniai šviestuvai ar atvirškščiai?

Galimos pačios įvairiausios kompozicijos, tačiau populiariausias derinys, kai minimalistinį interjerą papuošią grakštus, prabangus klasikinis sietynas. Daugelis klientų sako, kad kurdami interjerą renkasi laikui nepavaldžius gaminius, todėl būtent klasikiniai šviestuvai gali būti netgi investicija, kuri po daugelio metų įgis dar didesnę vertę arba bus perduodami iš kartos į kartą. Atsirinkdami gamintojus, kuriuos atstovaujame, mes itin daug dėmesio skiriame kokybei ir klientų atsiliepimams, todėl savo asortimente pristatome tik tuos gaminius, kurie atitinka keliamus kainos ir kokybės reikalavimus. Be abejonės, kiekvienas interjeras unikalus ir priklausomai nuo pasirinkto kainų lygio, mes rekomenduojame atitinkamus gaminius. Tarp klasikinių šviestuvų gamintojų nepralenkiami yra italai, jų estetikos suvokimas ir gaminimo kokybė yra tapusi pasauliniu etalonu.

 

Pagrindinė taisyklė – nebijoti eksperimentuoti ir klausti patarimų. Profesionalo akis gali pastebėti, įžvelgti netikėčiausius derinius, kurie Jums padės atskleisti net kuklių namų interjerą bei sukurti nepaprastą šviesos pasaulį. Geriausiai įgyvendintos tendencijos yra tos, kurios atspindi žmogaus asmenybę. – pokalbį užbaigia „Ardena“ projektų vadovė Tatjana.

Galerija