EN RU

Pavėsinės

Stilingos lauko pavėsinės – tai kiekvieno sklypo, kiemo ar sodo puošmena, kuri tuo pačiu metu gali būti ir labai funkcionali. Tai puiki vieta ne tik pietauti gryname ore, bet ir puikiai leisti laiką mėgaujantis ir niekur neskubant ir bendraujant su artimaisiais ar draugais. Šiuolaikiniai žmonės mielai naudoja lauko pavėsines tam, kad galėtų leisti laiką gamtos apsuptyje, mėgaujantis tuo, kas suteikia daug malonių akimirkų ir leidžia pailsėti nuo miesto triukšmo.

Išsamus aprašymas - Pavėsinės

Daugelį metų pavėsines žmonės įrenginėdavo taip, kad jos derėtų prie namo arba pastato, šalia kurio planuojama įrengti poilsio vietą. Dėl šios priežasties, jos dažnai būdavo ganėtinai didelės ir masyvios, pabrėžiančios šeimininkų statusą ir padėtį visuomenėje. Moderni pavėsinė, dar kitaip vadinama pergola – tai gerokai lengvesnė, tačiau drauge tvirta ir ilgaamžė konstrukcija, kuri labiau yra orientuota į atliekamą funkciją, nei atitikimą kažkokiam stiliui.

Pavėsinės privalumai

Surenkamas pavėsines nuo saulės, vėjo, lietaus i vabzdžių žmonės renkasi dėl daugybės privalumų, kuriais pasižymi šie gaminiai:

Kaina – neabejotinai vienas svarbiausių veiksnių, dėl kurio lauko pavėsines taip pamėgo pirkėjai. Jos dažnai gaminamos iš tokių medžiagų kaip aliuminis, plienas, specialiai lauko sąlygoms pritaikyti audiniai, kas leidžia išlaikyti konkurencingą kainą, lyginant su statybinėmis ar stiklo konstrukcijomis.

Greitas ir paprastas įrengimas. Skirtingai nuo pastovių statinių, kuriems reikalingi projektai ar specialus vietos paruošimas, pavėsinė – pergola gali būti pastatoma beveik bet kurioje vietoje, esant didesniems dydžiams gali tik reikėti papildomų polių stabilumo ir ilgaamžiškumo užtikrinimui. Labai svarbus išmatavimo, konsultacijos etapas, o tinkamai parinkus ir sukomplektavus – įrengimas užtruks nuo vienos iki kelių dienų. Visada rekomenduojame stogines – pergolas užsakyti neprasidėjus sezonui, nes tada galima tiksliai suplanuoti jų įrengimo terminus, sezono metu užsakymų įvykdymo terminas prailgėja.

Ilgas tarnavimo laikas. Dėka itin aukštos kokybės medžiagų ir labaratorijose atliekamų atsparumo testų, pavėsine galima naudotis ilgus metus. Ne sezono metu ją galima suskleisti, kad sniego apkrova neįtakotų stoginės – pergolos veikimo.

Klientai labiausiai įvertina tai, kad pavėsinė – pergola gali atlikti įvairias funkcijas. Be to, kad apsaugo nuo saulės ir kritulių, jos neretai būna gaminamos ir su mobiliomis elektriniu ar rankiniu būdu valdomomis sienomis-pertvaromis, tokiu būdu sukuriant apsaugą ir nuo vėjo, šoninio lietaus, o sukūrus akliną uždangą ir nuo vabzdžių. Atvira pavėsinė atlieka įprastos stoginės funkciją, sukuriant savotišką ramybės oazę gamtos apsuptyje su jaukiu pavėsiu.

Pavėsinių tipai

Skirstant pavėsines į tipus, dažniausiai naudojami jų konstrukcijų ypatumai ir medžiagos iš kurių jos gaminamos. Jas taip pat galima būtų rūšiuoti ir pagal formas bei dydį, nors šie veiksniai yra daugmaž standartizuoti ir juos pasirinkti dažnai būna daug lengviau. Pagal konstrukcijų tipą pavėsinės būna atviros, pusiau atviros ir uždaros. Kaip jau buvo minėta, atvira konstrukcija iš esmės primena lengvą stoginę, tik kaip galima suprasti iš pavėsinės žodžio reikšmės, šių gaminių stogas privalo būti nepermatomas, kad sukurtų pavėsį, kuriame būtų malonu leisti laiką net ir karštomis dienomis. Uždara pavėsinė gali turėti  tris ar net keturias sienas, tai sukuriant užuovėją, tinkamą naudoti ir šaltesniu oru bei lyjant. Pusiau atviros konstrukcijos ko gero labiausiai paplitusios dėl patogaus naudojimo ir suteikiamo komforto.

Kalbant apie pavėsinių medžiagas, reikėtų paminėti, kad joms tinka praktiškai bet kas. Kai reikia ne itin brangaus, tačiau funkcionalaus sprendimo – geriausias sprendimas yra aliuminio arba plieno konstrukcijos su tekstilės arba tento, dar vadinamu markiziniu uždangalu. Pavėsinės – pergolos su tentiniu stogu yra populiariausios vasaros rezidencijose arba itin saulėtose namo pusėse, kur pagrindinė stoginės funkcija yra apsauga nuo saulės. Tiems, kas ieško energetiškai efektyvaus, multifunkcinio sprendimo į savo sklypą, reikėtų atkreipti dėmesį į bioklimatines pergolas. Tokio tipo pavėsinės – pergolos yra su žaliuziniu stogu ir plačiomis komforto priedų galimybėmis – nuo infraraudonųjų spindulių šildytuvų iki audioįrangos ar net apšvietimo sistemos.

Kaip išsirinkti tinkamą pavėsinę?

Nusprendus, kad norite savo kieme arba sode įsirengti pavėsinę, reikėtų apsispręsti dėl kelių pagrindinių dalykų, kurie palengvins pasirinkimą:

 • Pastovi ar funkcionaliai valdoma konstrukcija. Tai pagrindinis veiksnys, kuris iš karto sumažins galimų variantų skaičių ir supaprastins įsigijimo procesą.
 • Vieta ir pavėsinės dydis. Sprendžiant dėl jų, taip pat bus svarbu ir tai ką pasirinkote prieš pirmame punkte. Didelė pavėsinė užima daug vietos ir labai vizualiai sumažina sklypą, o multifunkcinės pavėsinės, kurių tiek šonai, tiek stogas gali būti suskleidžiami, kai nėra poreikio juos naudoti – bus lengvas ir ilgus metus džiuginantis sprendimas. ‚Ardena“ stoginės yra itin didelių matmenų, be to gali būti jungiami keli moduliai, taip pritaikant sprendimus ne tik privačioms, bet ir visuomeninėms erdvėms. Apsisprendus dėl funkcionalumo, sprendžiamos problemos, montavimo vietos – liks maloniausia dalis: pasirinkti konstrukcijos ir audinio spalvas arba susikomplektuoti savo bioklimatinės pergolos priedų sąrašą. Kaip užsisakyti pavėsinę?

Jei mūsų asortimente radote patikusią pavėsinę, kurią norėtumėte matyti savo kieme ar jei turite papildomų klausimų dėl mūsų siūlomų gaminių, kviečiame susisiekti su mumis. Mes su malonumu atsakysime į visus klausimus, parekomenduosime į ką reikėtų atkreipti dėmesį, bei pasiūlysime patogiausią pirkimo būdą.

Skaityti daugiau Skaityti mažiau

Turite klausimų?

Mes mielai atsakysime į visus Jūsų klausimus.

 • Atsiskaitymas

  Atsiskaitymas grynais arba mokėjimo kortele (tik Vilniuje) yra galimas kliento namuose, kitame objekte.

 • Aptarnavimas

  Užtikriname garantinį ir pogarantinį aptarnavimą: gaminių remontą ir atnaujinimą.

 • Gamyba

  Gamybai naudojame tik kokybiškas, iš patikimų tiekėjų gaunamas medžiagas, mechanizmus ir kitus produkcijos komponentus.

 • Konsultuojame

  Konsultuojame visais su mūsų produktais susijusiais klausimais ir išmatuojame langus nemokamai.

 • Kokybė

  Užsakymai yra atliekami kokybiškai. Meistrai turi daugiau nei 10 metų patirtį.

 • Garantija

  Gaminiams yra suteikiama 24 mėn. garantija.

 • Pristatymas

  Produktų pristatymas, priežiūra ir montavimas visoje Lietuvoje.

 • Standartai

  Pagaminta Lietuvoje pagal EU standartus.