EN RU

Roletų mechanizmai – kaip pasirinkti?

Roletų mechanizmai – kaip pasirinkti?

Roletų mechanizmai – kaip pasirinkti?

Labai dažnai susiduriame su situacijomis, kai į mus kreipiasi klientai dėl kituose pardavimo taškuose įsigytų roletų mechanizmų remonto arba ne garantinio pakeitimo. Dažniausiai pirkėjai rinkdamiesi roletus daugiau dėmesio skiria audinio kokybei, grožiui, kainai ir visai pamiršta pasidomėti valdymo mechanizmais.

 

Rinkoje yra daugybė skirtingų mechanizmų (dvigubi (skirti iš karto dviems audiniams), valdomi iš apačios į viršų, lenktų formų ir pan.), tačiau patys populiariausi ir labiausiai rekomenduojami yra įprastieji roletų mechanizmai, kurie taip pat gali būti dviejų tipų.

  • Uždarieji roletai (Vegas tipas) – paprasčiau tariant tai vamzdis su kasete, ant kurio susisuka audinys. Susuktas audinys yra paslepiamas kasetėje. Nuo vamzdžio diametro priklauso, kokio pločio ir ilgio audinį galima pakabinti.
  • Atvirosios roletų sistemos – tai patys paprasčiausi mechanizmai, kai audinys susisuka ant vamzdžio ir nėra paslėptas kasetėje.Jie gali būti montuojami ne tik ant stiklajuostės, bet ir ant sienos ir lubų, taip gražiai uždengiant visą plokštumą.

 

Šiame straipsnelyje pateikiame kelis paprastus patarimus, kaip pasirinkti kokybiškus mechanizmus, kurie tarnaus ir džiugins ilgą laiką:

 

  • I TAISYKLĖ – pasirinkite tinkamą mechanizmo vamzdžio storį, į kurį susisuka audinys. Rekomenduojama rinktis optimalaus diametro vamzdį, kuris būtų parinktas specialistų, atsižvelgiant į roletų audinį, dengiamos nišos plotį ir aukštį. Dažniausiai pirkėjai rizikuoja ir pasirenka plonyčius mechanizmus, nes kuo plonesnis – tuo pigesnis. Plonas atrodo estetiškiau, yra mažesnis ir lengvesnis, tačiau standus ir storas audinys sudaro labai didelę apkrovą, nuo kurios vamzdis per laiką deformuojasi, audinys blogai susisuka.

Dideliems langams – tik storas vamzdis, ant kurio susisuka mechanizmas. Tokiems langams uždengti naudojama daugiau audinio, kurio plonas vamzdis neatlaikys, sulinks, bus nepatogu valdyti.

  • II TAISYKLĖ. Įvertinkite savo poreikius ir nuspręskite – plastikinę ar metalinę kasetę rinktis? Plastikas pigesnis, tačiau pasitaiko atvejų, kad šis per laiką pageltonuoja ir  pasirinkus nekokybišką plastikinę kasetę ir šoninius profilius – lūžta. Metalinė (dažyto aliuminio) kasetė yra ilgaamžė, nepakeičia spalvos, atsibodus audiniui gali būti pakeičiama tik medžiaga, nes patvarus, galutinis produktas tarnaus ilgus metus.

Vis dėlto, dėl kainos skirtumo populiaresnis – plastikas. Mūsų salonuose siūlomi ypač kokybiški ne tik aliuminio, bet ir plastiko mechanizmai, kuriais klientai lieka labai patenkinti. Renkantis kito tiekėjo roletus, reiktų gauti visą informaciją apie teikiamas garantijas detalėms ir siūlomų komptektacinių detalių gamintojo patikimumą.

  • III TAISYKLĖ. Neleiskite gamintojui taupyti Jūsų gaminio kokybės sąskaita. Dažniausia atviro tipo roletų defektų atsiradimo priežastis – plastikiniai kronšteinai. UAB „Ardena“ per ilgus darbo metus atsirinko tik tuos produktus, kurie nereikalauja daug priežiūros ir klientai juos mielai rekomenduoja kitiems pirkėjams, tad atviro tipo sistemose naudojame tik metalinius dažytus kronšteinus.
  • IV TAISYKLĖ. Įsitikinkite, kad parinkti reikiamo svorio roletų svareliai. Tam, kad roletas valdytųsi ypač patogiai, būtina roleto audinio apačioje rinktis svarelius, pagamintus iš metalo. Rinkoje pasitaiko atvejų, kad siekiant piginti produktą naudojama “fanera” arba skarda, o retkarčiais net kartonas. Toks roleto audinys sunkiai slenkasi žemyn, jį gali tekti iš mechanizmo kas kartą ištraukti ranka. Jeigu roletai valdymas nepatogus, audinys lankstosi, banguoja – reiktų įsitikinti, ar pakankamas pridėtinis svoris roleto apačioje. Tai  viena iš priežasčių, kodėl Jūs negalite džiaugtis kokybiškomis langų uždangomis ir jų valdymu.
  • V TAISYKLĖ. Elektra valdomi sprendimai – saugus sprendimas už kiekvienam prieinamą kainą. Visi mechaniniai roletai yra komplektuojami su grandinėle, kuria valdomas roleto pakėlimas, nuleidimas. Tai įprastas valdymas, pasiteisinęs daugelį metų. Tačiau, mūsų klientai vis dažniau grįžta pas mus dėl valdymo pakeitimo į elektrinį, nes atsiradus vaikams ar augintiniams, toks valdymas pasidaro nepakankamai saugus. Mes siūlome dviejų tipų elektra valdomus sprendimus – vieni reikalauja nuolatinės elektros įkrovos, o kiti turi akumuliatorių, kuris pakrautas veikia iki 6 mėnesių. Plačiau apie “One Touch” sistemą: http://www.ardena.lt/nuotoline-roletu-valdymo-sistema-one-touch

Daugiau patarimų, kaip pasirinkti kokybiškus langų uždengimo sprendimus suteiks „Ardena“ konsultantai visuose mūsų salonuose.

 

Galerija